Marmaris Arsalar

Gonenc Emlak Şirketi Muğla Marmaris emlak pazarında yatırımcıların arsa veya tarla satın alımında nasıl seçim yapmalı sorusuna yanıt veren konuk yazar makalesini yayınlıyor. Tartışmaya açık konu sektöre sunuldu.

Hangisi Daha Çok Kazandırır? 

Marmaris gibi turizm cenneti kentimiz için özellikle çok sorulan bir sorudur bu. Tarla mı? Arsa mı? Bu soruyla fazlasıyla karşılaşmaktayız. Sizler için bunu araştırıp cevabı bulmaya çalıştık. Gelin birlikte değerlendirelim.

Yatırım yapmak için zamanlamanın önemi oldukça büyük. Kısa dönemli yatırım 3 yıl ile 5 yıl gibi, orta dönemli yatırım 5 ile 10 yıl gibi, daha uzun dönemler 10 yıl ve daha üstü için demektir. İlk olarak sizlerin ne kadar süreli yatırım yapacağınıza bağlı olarak, arsa kısa dönem, tarla uzun dönem olarak adlandırılır. Şu şekilde özetlersek 1 m2 arsa fiyatına en az 3 m2 tarla alabilirsiniz. Arsanın yıllık artış değeri yaklaşık %15 gibi rakama yanaşırsa, tarlanın %10 gibi rakama çıkması mümkün olabilmektedir. Durumun böyle olduğunu var sayarak tarladan 2 kat fazla kazanıyorsunuz demektir. Uzun dönemli tarla alımlarında düşünün ki imara açılması durumunda tarlayı parselleyerek arsa şeklinde satılması hiç şüphesiz sizi milyoner yapacaktır.

Konut yapımıyla ilgilenen şirketler ve kişiler şehir merkezini ve değerli bölgelere öncelik verecekleri için arsa almaları onları daha kazançlı yapacaktır. Geçen süre içerisinde arsa, imar durumuna göre daha bir değer kazanarak, konut yapmak için daha etkin yol olacaktır. Özellikle Marmaris arsa fiyatları her geçen gün daha çok artış göstermekte ve kıymeti daha çok artmaktadır. Emlak sektörünün en parlak ve rağbette olduğu bölgelerden biri olan Marmaris konut bakımından çok değerlidir ve konut yapmaya müsait olan bir arsanız var ise emin olun çok çabuk şekilde değer kazanarak, çok hızlı ve karlı bir şekilde alıcı bulacaktır.

Arsa seçimi yapılırken  bazı kriterlere dikkat edilmesi çok önemlidir.Bunlara örnek verecek olursak, arsanın bulunduğu konum, imar durumu, arsanın dikdörtgen olması, tapu içeriği, belediye durumu, ipotek durumu kesinlikle araştırılması gereken önemli ayrıntılar arasındadır. Marmaris ve bölgesinde emlak, arsa, ev,  tarla, konut gibi gayrimenkul ihtiyaçlarınızda uzman ekibimizden her türlü bilgi ve desteği alabilirsiniz. Unutulmamalıdır ki emlak işleri tamamen uzman kişiler tarafından takip edilmesi ve neticelendirilmesi gereken bir konudur. Tüm gayrimenkul ihtiyaçlarınız ve sorularınız için lütfen bize ulaşınız.

Kaynak: Selimiye emlak,  Selimiye  satılık arsalar, Marmaris emlak

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s